W niedzielę 20 października Jasielskie PTTK tradycyjnie zorganizowało „Dzień Papieski w drodze”. Kto tylko chciał, mógł się zabrać autokarem PTTK spod biura o godz. 10.00.

Grupa prawie 50 osób dotarła do Brzezowej i po odwiedzeniu źródełka św. Wojciecha przez grodzisko Walik dotarła do Jaworza. Tutaj dołączyło się do nas wielu mieszkańców Jaworza i Desznicy. Po dłuższym postoju przy pomniku upamiętniającym miejsce spotkania Kardynała Karola Wojtyły z dziećmi z wioski, o 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa w intencji o owoce kanonizacji bł. Jana Pawła II oraz o miłość w naszej Ojczyźnie.

Na początku modlitewnego orszaku ks. Przemek Dudek diecezjalny duszpasterz turystów niósł relikwiarz z relikwiami bł. Jana Pawła II. Wszyscy odmawialiśmy tajemnice chwalebne różańca. Ostatnią tajemnicę odmówiliśmy dochodząc do kapliczki wybudowanej w miejscu, gdzie Arcybiskup Karol Wojtyła wraz z młodzieżą w 1964 r. odprawił Mszę św. w domu państwa Basistów.

Tutaj wszyscy mieliśmy możliwość ucałowania relikwii bł. Jana Pawła II. Po modlitwie i krótkiej rozmowie z gospodarzami, wyruszyliśmy autokarem do kościoła w Desznicy. W kościele o godz. 15.00 Mszy św. przewodniczył i wygłosił Słowo Boże ks. Przemek.

Po Mszy św. tradycyjnie roznieciliśmy ognisko, przy którym można było się ogrzać oraz zjeść smaczną kiełbaskę z ogniska.

Wśród miłych i życzliwych rozmów spędziliśmy wspaniałe chwile w miejscach, gdzie kiedyś nawiedził ks. Karol Wojtyła a dzisiaj Błogosławiony Papież Jan Paweł II. Kanonizacja Papieża będzie zwieńczeniem wielu modlitw i inicjatyw podejmowanych przez nasz PTTK.

Bł. Jan Paweł II zadbał dla nas o wspaniałą pogodę i do wędrówek, spotkań i modlitwy.

Jak dobrze nam być razem i mieć wspólne cele. Zapraszamy również Ciebie do naszej wspólnoty.