Powołania kapłańskie i zakonne z parafii

 

Ks. dr Piotr Steczkowski – ur. 30 stycznia 1966 roku w Jaśle. Ukończył I LO im Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1991 roku w Przemyślu. Ukończył studia doktoranckie w Rzymie. Jest obrońcą węzła małżeńskiego w Sądzie Biskupim w Rzeszowie. Jest wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie, na PAT w Krakowie oraz na Ukrainie.

 

Ks. Marek Iwański – ur. 1 sierpnia 1965 roku w Tarnowie. Ukończył Technikum Weterynaryjne w Nowym Targu. Po zdaniu Matury wstąpił do Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów w Stadnikach. Śluby wieczyste złożył 7 kwietnia 1991 roku. Sakrament kapłaństwa przyjął 16 maja 1992 roku z rąk Ks. Bpa Kazimierza Nycza. Jako duszpasterz pracował w : Chmielowie, we Florynce, Sosnowcu, w Bełchatowie. Od 2011 roku podjął pracę jako kapłan diecezjalny w parafii św. Barbary w Warszawie. 

 

Ks. Artur Kostrząb – ur. 12 maja 1969 roku w Jaśle. Ukończył Technikum Chemiczne w Jaśle. Święcenia kapłańskie otrzymał 18 maja 1995 roku w Rzeszowie, z rąk Ks. Bpa Kazimierza Górnego. Pracował w parafiach: Lipinki, Rzeszów – Zalesie, Łęki Strzyżowskie, Brzostek, Ropczyce, Krzywa Wieś, Mrowla, Tarnowiec, Sokołów Młp.

 

O. Tomasz Czajka OFMConv– ur. 23 listopada 1980 roku w Jaśle. Maturę zdał w Zespole Szkół Ekonomicznych w Jaśle. Wstąpił do Zakonu Franciszkanów w 1999 roku. Śluby wieczyste złożył 8 grudnia 2005 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 2007 roku. 

 

Ks. Tomasz Rusyn – ur. 26 marca 1983 roku w Jaśle. Ukończył Technikum Ekonomiczne. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2009 roku z rąk Ks. Bpa Kazimierza Górnego. Pracuje w parafii Gorlice św. Jadwigi Królowej, podejmując obowiązki wikariusza.

 

Ks. Robert Karaś – ur. 8 grudnia 1985 roku w Jaśle. Ukończył IV LO w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 2010 roku z rąk Ks. Bpa Kazimierza Górnego. Został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii Czudec. Obecnie pracuje w parafii pw. Narodzenia NMP w Zaczerniu.

 

Nowicjusz Łukasz Maguda - Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej w Sanktuarium na Świętym Krzyżu. 

 

S. Lucylla Marta Artwik – ur. 23 października 1964 roku w Jaśle. Ukończyła I LO im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Wstąpiła po maturze do Zgromadzenia Sióstr Świętego Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. 11 sierpnia 1991 złożyła śluby wieczyste. Pracowała w przedszkolu w Warszawie – Gołąbkach, w Kowali i w Poroninie. Pełniła funkcję dyrektora placówki opiekuńczo – wychowawczej w Mochanaczce Niżnej. W 2002 roku podjęła pracę nauczyciela religii w Szkole Podstawowej w Przemyślu.

 

S. Ewa Koczwara – ur. 17 lipca 1965 roku w Jaśle. Ukończyła LO w Kołaczycach. W 1988 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Przemyślu. Śluby wieczyste złożyła 31 lipca 1997 roku. Ukończyła Instytut Studiów nad Rodziną przy Akademii Teologii Katolickiej  w Warszawie. W Zgromadzeniu pełni funkcję katechetki.

 

S. Mariella Maria Koczwara – ur. 21 maja 1972 roku w Jaśle. Ukończyła Liceum Ekonomiczne w Jaśle. W 1991 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Przemyślu. 31 lipca 1999 roku złożyła śluby wieczyste. Ukończyła studia na PAT w Warszawie. W Zgromadzeniu pełni obowiązki katechetki.

 

S. Jadwiga Helena Dusza – ur. 23 września 1966 roku w Jaśle. Ukończyła I LO w Jaśle. Do Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej ( Serafitek ) wstąpiła w Przemyślu w 1992 roku. Profesję wieczystą złożyła w 2001 roku. W Zgromadzeniu pracuje jako katechetka i nauczycielka przedszkola.

 

S. Małgorzata Estera Stadnicka – ur. 22 lipca 1966 roku w Tarnowie. Ukończyła I LO w Jaśle. Po maturze wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Śluby wieczyste złożyła 15 sierpnia 1993 roku. Pracuje w Miejscu Piastowym.

 

S. Beata Cecylia Tomaszewska – ur. 3 kwietnia 1972 w Jaśle. Ukończyła Liceum Pedagogiczne dla Wychowawczyń Przedszkoli. W 1991 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Michalitek. W sierpniu 2000 złożyła śluby wieczyste. W 2001 roku podjęła studia na Uniwersytecie Warszawskim im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.