Jasielskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych rozpoczęły się Mszą św. w kościele św. Stanisława BM. Eucharystii przewodniczył ks. Zbigniew Irzyk, dziekan dekanatu Jasło-Wschód. Homilię okolicznościową wygłosił ks. Łukasz Ślusarczyk. Nawiązując do obchodzonego corocznie Narodowego Dnia Pamięci, kaznodzieja przypomniał życiorys bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Duchowny podkreślił kilka ważnych aspektów kształtujących życiową drogę kapłana męczennika. Były to m.in.: przywiązanie do Boga, gotowość służenia Bogu i Ojczyźnie, otwartość, miłość i służba drugiemu człowiekowi.
"Ks. Jerzy mógł uniknąć śmierci. Proponowano Mu wyjazd, ostrzegano przed niebezpieczeństwem, chciano Go ukryć przed prześladowcami. Musiałby zamilknąć i opuścić tych, dla których był przewodnikiem, kapelanem, obrońcom. Tego zrobić nie chciał, tego zrobić nie mógł. Chciał do końca realizować swoją misję kapłańską łącząc ją z patriotycznym zaangażowaniem, którego istotą jest jedność z narodem, z jego pragnieniami, potrzebami i aspiracjami. Kościół, w osobach swoich pasterzy, nie może zostawić narodu, i w naszym kraju nigdy go nie zostawił. Jego postawa jest szlachetnym odbiciem tej prawdy, że <nie można mieć Boga za Ojca, kto Kościoła nie ma za Matkę>" - mówił w czasie kazania Ks. Łukasz.
Po nabożeństwie przed tablicą upamiętniającą błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki złożono wiązanki kwiatów i zapalono symboliczny znicz pamięci.
Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych obchodzony jest corocznie 19 października. Jego celem jest upamiętnienie „bohaterów, niezłomnych obrońców wiary i niepodległej Polski”. Wybór daty ma znaczenie historycznie. 19 października 1984 roku doszło do uprowadzenia księdza Jerzego Popiełuszki przez Służbę Bezpieczeństwa.