piątek, 22 marzec 2019 21:15

Rekolekcje w I Liceum Ogólnokształcącym 2019

DSC 0584Zgodnie z tradycją w czasie okresu Wielkiego Postu w dniach 20-22 marca w naszym liceum odbyły się rekolekcje szkolne. W tym roku przeprowadził je ksiądz Tomasz Rusyn, który jest tutejszym rodakiem, a obecnie pracuje w Rzeszowie jako Dyrektor Domu Diecezjalnego „Tabor”. Spotkanie to było ważnym i pięknym przeżyciemA przede wszystkim czasem wewnętrznego nawrócenia, ożywienia życia religijnego oraz głębokim przygotowaniem do sakramentu pojednania i świąt wielkanocnych.


Dzięki naukom księdza rekolekcjonisty, wypełnionym szczerym świadectwem wiary refleksje nad własnym życiem, prowadziły one do prawdziwych wartości, na które często nie zwraca się uwagi w codziennym życiu. Podsumowaniem rekolekcji była zachęta do dobrego, pięknego życia z Panem Bogiem w bliskiej relacji przyjaźni i zaufaniu. Na pochwałę zasługuję także śpiew diakonii muzycznej powstałej specjalnie na czas rekolekcji.

Dziękujemy za każdy wkład w organizację czasu rekolekcji, jak również za świadectwo postawy chrześcijańskiej uczniów i nauczycieli.

Poniżej przedstawiamy kilka świadectw naszych uczniów:

Czym są rekolekcje? Czasem zadumy, wewnętrznej przemiany czy przykrym obowiązkiem? Dla nas uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego to przede wszystkim okres zjednoczenia się z Bogiem, zrozumienia siebie i zintegrowania z innymi ludźmi. W czasie tych trzech dni uczestniczyliśmy w konferencjach oraz Mszy św. w naszym „kościółku” p.w. św. Stanisława. Odwiedzili nas ludzie z różnych środowisk. Ich fascynujące historie i świadectwa poruszyły nas do głębi i skłoniły do refleksji. Mamy nadzieję, że ten czas nie był czasem straconym…” po owocach ich poznacie.” Marta
„ Oto dzień, który dał nam Pan”

Rekolekcje wielkopostne to czas zadumy, czas w którym możemy zastanowić się nad sobą, nad swoją relacją z Bogiem i nad tym wszystkim, czym wypełniamy swoje życie. W naszej szkole przeżywaliśmy te chwile od 20 do 22 marca. Podczas tych rekolekcji uczestniczyliśmy konferencjach a zakończyliśmy spowiedzią i wspólną Eucharystią. Ania

„Przez te trzy dni odkrywaliśmy zakątki swojego serca i poszerzaliśmy jego granice. To był bardzo dobry i owocny czas.” Jakub
„Były to trzy dni, podczas których każdy mógł zbliżyć się do Boga. Był to czas refleksji nad swoją wiarą i postępowaniem.” Zuzanna

DSC 0580

DSC 0572

DSC 0585

Ostatnio zmieniany środa, 10 kwiecień 2019 10:58