niedziela, 19 maj 2019 15:43

I Komunia Święta w naszej Parafii

kosciolek DSC 0034"Oto jest dzień, który dał nam Pan"!
19 maja był dla 41 dzieci i ich rodzin jednym z najradośniejszych dni 2019 bieżącego roku - w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii Świętej.

Dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej i cieszyły się, że przyjmują Jezusa ukrytego pod postacią białej hostii. Trzecioklasiści przez cały rok, podczas katechezy szkolnej z wielkim zainteresowaniem i pilnością starali się poznawać i zgłębiać prawdę wiary dotyczącą Eucharystii. Dzieci do tak ważnego wydarzenia przygotowywał ks. Maciej Nowicki. Dzień przed Pierwszą Komunią Świętą odbyła się spowiedź dla dzieci i ich rodzin. Wtedy po raz pierwszy w akcie sakramentalnym dzieci doświadczyły Bożego Miłosierdzia i przebaczenia. Komunii Świętej udzielił ks. Proboszcz – Tadeusz Paszek, który w podsumowaniu uroczystości wyraził wielką radość, że tak duża liczba dzieci przyjęła Jezusa do swojego serca.Niech przyjmują Go do swego serca jak najczęściej.

kosciolek DSC 0035

kosciolek DSC 0037

kosciolek DSC 0038

kosciolek DSC 0041

kosciolek DSC 0042

kosciolek DSC 0044

Ostatnio zmieniany wtorek, 21 maj 2019 17:26