wtorek, 21 maj 2019 18:47

Wizytacja pasterska w naszej Parafii

kosciolek DSC00371W dniach 19-20 maja w naszej Parafii odbyła się wizytacja pasterska, której dokonał biskup Edward Białogłowski.Uroczyste powitanie biskupa przez parafian i księdza proboszcza Tadeusza Paszka miało miejsce o godz. 7.30. Następnie uczestniczył we Mszy świętej.

W pierwszym dniu wizytacji biskup spotkał się z grupami duszpasterskimi działającymi w parafii, a więc: Liturgiczną Służbą Ołtarza, KSM, Oazą, Akcją Katolicką, Grupą Modlitewną, Radą duszpasterską oraz Różami Różańcowymi. Odwiedził również miejscowych kapłanów.

W drugim dniu wizytacj (20 maja) biskup nawiedził szkoły znajdujące się na terenie parafii: Zespół Szkół nr 4, Szkołę Podstawową nr 2, Liceum Ogólnokształcące nr 1 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Biskup odwiedził chorego oraz rodzinę wielodzietną. Po południu spotkał się ze scholą dziecięcą oraz dziećmi i pracownikami parafialnej placówki opiekuńczo-wychowawczej „Arka Młodych”.

Ostatnim punktem programu była Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania.W swojej homilii zwracał się do młodzieży, aby byli odważni w swojej wierze i nie bali się pójść za Chrystusem, bo to dawanie świadectwa przynosi radość wiary.

 Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpiło 80 osób.Na zakończenie ks. Biskup obdarował nas najpiękniejszym darem jakim jest Boże błogosławieństwo !

kosciolek DSC00361
kosciolek kosciolek DSC 0032

Zobacz więcej w Galerii...

Ostatnio zmieniany wtorek, 21 maj 2019 20:50