wtorek, 01 październik 2019 18:56

Pielgrzymka Jasielskich maturzystów na Jasną Górę

kosciolek 392968Dnia 25 września br., młodzież jasielskich szkół pielgrzymowała na Jasną Górę prosząc o Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych. O godzinie 10.00 dotarliśmy szczęśliwie do duchowej stolicy Polski. 
Pierwszym punktem programu była konferencja, którą przez trzy dni głosił ks. Michał Domasik. 
Po konferencji uczestniczyliśmy w nabożeństwie pokutnym i adoracji Najświętszego Sakramentu, które w  prowadzili  uczniowie wraz z ks. katechetą z Gorlic. W czasie nabożeństwa wielu maturzystów skorzystało z sakramentu pokuty.

Mszy świętej przewodniczył bp Edward Białogłowski. W homiliach hierarcha pytał o cel pielgrzymowania na Jasną Górę. „Po co przychodzimy na Jasną Górę? (…) Aby na progu dorosłości, bo wielu już wyśpiewało osiemnastki, a niektórzy nawet Mszę świętą dziękczynną zamówili, aby porozmawiać szczerze o wszystkim z Matką. Trzeba porozmawiać o dalszej drodze swojego życia i trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: Na jakich wartościach chcę budować to życie? Rok maturalny jest czasem, w którym musi nastąpić głębokie zapytanie siebie: Gdzie Pan Bóg chce mnie mieć? To pytanie trzeba dzisiaj zanieść przed obraz Matki Bożej. Może usłyszysz upewnienie, że twoja droga służby będzie realizowana w małżeństwie, w drodze pięknej, trudnej i wymagającej. Może dzisiaj usłyszysz szept: Pójdź za mną, aby służyć Panu Bogu w kapłaństwie, czy życiu zakonnym. A może Bóg widzi cię jako apostoła osoby samotnej w świecie” – mówił do młodzieży biskup.
Ostatnim punktem programu wszystkich dni pielgrzymkowych był różaniec w kaplicy Cudownego Obrazu.
Dla każdego maturzysty przygotowano okolicznościową książeczkę zawierającą m.in. modlitwę maturzysty, rachunek sumienia i medytacje biblijną.
Dodatkowo księża katecheci ks. Daniel i ks. Łukasz podarowali maturzystom różańce i pamiątkowe okolicznościowe plakietki. 

kosciolek 392971

kosciolek 392976

 
Ostatnio zmieniany wtorek, 01 październik 2019 19:02