wtorek, 01 październik 2019 19:14

Dzieci komunijne otrzymały różańce

DSCN4323We wtorek, 1 października na Mszy świętej o godz. 18:00 miało miejsce poświęcenie i rozdanie różańców uczniom klas III, którzy przygotowują się w tym roku szkolnym do I Komunii św. W tym ważnym wydarzeniu brali również udział rodzice dzieci oraz panie katechetki.
Na początku ciepłymi słowami wszystkich zebranych w kościele przywitał ks. Maciej, który zaprosił do udziału i gorliwej modlitwy w czasie nabożeństw różańcowych

W ciągu najbliższych miesięcy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą uczestniczyć w nabożeństwach, podczas których otrzymają inne święte znaki naszej wiary (medaliki, książeczki). Poświęcenie i rozdanie różańców było pierwszym z tego typu nabożeństw.  Za udział w różańcu będą otrzymywały naklejki.
Radością napawa fakt, że wielu trzecioklasistów modli się codziennie na różańcu. Różaniec jest bowiem jedną z najpiękniejszych form nawiązania kontaktu z Bogiem. O taką właśnie modlitwę wiele razy prosiła Maryja podczas objawień, zwłaszcza w Fatimie. 
Papież Franciszek tegoroczny miesiąc październik ustanowił Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym oraz zaprosił  ludzi Kościoła do ożywienia świadomości misyjnej i do pomocy misjom.
Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe  starszych, młodzież oraz wszystkie dzieci. Różaniec codziennie o godz. 17.30.

Kontakt

Parafia rzymsko – katolicka p.w. św. Stanisława w Jaśle

ul. Krasińskiego 4
38 – 200 Jasło

Konto Parafii

BS. Biecz O/Jasło
67 8627 1011 2001 0000 3580 0001

Kancelaria Parafialna

Czynna od wtorku do piątku

w godz. 16.00 – 17.00

Facebook