niedziela, 24 listopad 2019 13:08

Przyjęcie kandydata do grona ministrantów

kosciolek DSC 0836Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą w tym roku przeżywaliśmy 24 listopada, jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza. W związku z tym w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 10.15 odbyło się uroczyste przyjęcie kandydata: Dominika Dziurę do grona ministrantów.

Kościół błogosławi osoby, które zostały powołane do spełniania świętej służby w liturgii. Udzielając błogosławieństwa Kościół uwielbia Boga za łaskę prowadzenia człowieka przez całe życie i wyprasza mu pomoc w rozwoju powołania. Przez kolejno udzielane błogosławieństwa słudzy ołtarza są posyłani do spełniania określonych czynności liturgicznych. Spełniając służbę w liturgii, odkrywają oni stopniowo swoje talenty oraz zadania, jakie powierza im Bóg we wspólnocie Kościoła.
Kandydat na ministranta przez kilka miesięcy przygotowywało się pod kierunkiem ks. Łukasza Ślusarczyka– duszpasterza LSO w parafii oraz lektora Michała Pakuły– do pełnienia posługi przy ołtarzu: Dominik pogłębiał rozumienie liturgii oraz odbywał zajęcia praktyczne, podczas których uczył się prawidłowo wykonywać czynności liturgiczne. Służąc przy ołtarzu dopuszony do niektórych posług, a przez złożenie przyrzeczenia i przyjęcie błogosławieństwa stał się „pełnoprawnym” ministrantam. Na zakończeniem obrzędu ks. Maciej założył pelerynkę. 
 Według słów św. Jana Pawła II ministranci są „przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. Najważniejszym zadaniem ministranta jest to, by przy Jego pomocy była jak najgodniej odprawiana Msza święta. Ministranci w naszej parafii nie tylko służą przy ołtarzu, ale podejmują wiele ciekawych zajęć: wspólną zabawę, sport, wycieczki itp. To wszystko daje prawdziwą radość i wyrabia charakter człowieka. Uczy koleżeństwa, pozwala pożytecznie przeżyć wolny czas. W Psalmie 43 są zapisane słowa: „…przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który jest moim weselem. Radośnie będę Cię chwalił… Boże, mój Boże!” (w. 4). Służba Bogu sprawowana z czystym sumieniem rodzi dobroć i radość.
Zapraszamy chłopców pragnących służyć przy ołarzu Chrystusa. Wszelkie informacje udzieli każdy ksiądz.
Święty Dominiku Savio...módl się za nami....

kosciolek DSC 0837


kosciolek DSC 0839

 
Ostatnio zmieniany niedziela, 24 listopad 2019 20:10

Kontakt

Parafia rzymsko – katolicka p.w. św. Stanisława w Jaśle

ul. Krasińskiego 4
38 – 200 Jasło

Konto Parafii

BS. Biecz O/Jasło
67 8627 1011 2001 0000 3580 0001

Kancelaria Parafialna

Czynna od wtorku do piątku

w godz. 16.00 – 17.00

Facebook