piątek, 06 marzec 2020 20:25

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne w I LO 2020

kosciolek DSC 0043W dniach od 4 do 6 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Boży Influencerzy”. W tym roku przeprowadził je ksiądz Piotr Grudzień ze Zgromadzenia Misjonarzy Saletynów z Rzeszowa.


Spotkanie to było ważnym i pięknym przeżyciem. A przede wszystkim czasem wewnętrznego nawrócenia, ożywienia życia religijnego oraz głębokim przygotowaniem do sakramentu pojednania i świąt wielkanocnych.

W czasie rekolekcji gościliśmy panią Lidię Miś – Nowak – pisarkę, właścicielkę wydawnictwa „Dreams” oraz autorkę książek dla dzieci. Prywatnie szczęśliwa mama i żona. Od 6 lat bardzo aktywnie działa we wspólnocie Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Jest osobą pełną miłości i ciężko ją spotkać bez szerokiego uśmiechu na twarzy. Charakteryzuje ją sumienność i pracowitość. Może służyć za przykład każdemu młodemu człowiekowi, ponieważ jej życie pokazuje, że sukces i wiara nigdy się nie wykluczają.
Trzeciego dnia rekolekcji wszyscy razem przeżyliśmy wspólny rachunek sumienia połączony ze spowiedzią wielkopostną. Centrum i szczytem naszych rekolekcji była wspólnie przeżyta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Piotra, który zachęcał do trwania w modlitwie i wchodzenia w głąb naszego człowieczeństwa i naszego chrześcijaństwa. Ksiądz rekolekcjonista przypomniał nam, że chrześcijaństwo daje siłę, że wiara w Chrystusa, to każdego dnia na nowo podejmowana walka, walka z własnymi słabościami. Źródłem siły w tej walce jest Jezus Chrystus obecny w Eucharystii i wspólnocie Kościoła. Ten, który złożył w ofierze siebie samego, codziennie daje nam siłę, abyśmy byli gotowi ofiarowywać siebie innym, a nie innych składać w ofierze…
Podsumowaniem rekolekcji była zachęta do dobrego, pięknego życia z Panem Bogiem w bliskiej relacji przyjaźni i zaufaniu.
Dziękujemy za każdy wkład w organizację czasu rekolekcji, jak również za świadectwo postawy chrześcijańskiej uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

kosciolek DSC 0046

kosciolek DSC 0049

kosciolek DSC 0050

kosciolek DSC 0055