wtorek, 29 styczeń 2019 16:15

Duszpasterstwo PTTK Kościółek

duszpasterstwo pttkNa wzór Karola Wojtyły
„Trzeba, ażeby młodość była „wzrastaniem”. Ogromne znaczenie posiada dla tego obcowania ze światem widzialnym: z przyrodą. Obcowanie to wzbogaca nas w młodości w sposób inny jeszcze niż sama „książkowa” wiedza o świecie. Wzbogaca nas w sposób bezpośredni. Można by powiedzieć, iż obcując z przyrodą przejmujemy w siebie, w nasze ludzkie bytowanie, samą tajemnicę stworzenia, która odsłania się przed nami niesłychanym bogactwem i różnorodnością istnień widzialnych, a równocześnie wciąż zaprasza w stronę tego, co ukryte, co niewidzialne. Mądrość – zarówno ustami ksiąg natchnionych, jak skądinąd świadectwem wielu genialnych umysłów – zdaje się wielorako świadczyć o „przejrzystości świata”. Dobrze jest człowiekowi czytać w tej księdze przedziwnej, jaką jest „księga przyrody”, szeroko otwarta dla każdego. To, co młody umysł i młode serce w niej odczytuje, zdaje się być głęboko zsynchronizowane z wezwaniem do mądrości: „nabywaj mądrości, nabywaj rozwagi… Nie gardź nią, bo ciebie ocali, ukochaj ją – będzie cię strzegła.”
(Jan Paweł II, List do młodych całego świata „Parati Semper”, z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży, Rzym 31 marca 1985 r.)

Duszpasterstwo Turystów przy Kościółku
Duszpasterstwo działa przy prężnie działającym Oddziale PTTK w Jaśle. Od 2012 r. większość inicjatyw, a więc spotkań, pielgrzymek i wycieczek związanych z przeżywaną wiarą jest realizowana wspólnie przez Duszpasterstwo i Oddział PTTK we Jaśle.
Do Duszpasterstwa nie trzeba się zapisywać. Kiedy ogłaszane są spotkania, pielgrzymki, wycieczki, wyjścia – po prostu trzeba zgłosić swoje uczestnictwo w biurze PTTK. Wszystkie one, są otwarte dla każdej z osób, która tylko poczuje się zainteresowana. Mogą w nich brać udział zarówno dzieci jak i dorośli, bez wiekowych ograniczeń. Jedynym ograniczeniem może być konieczność odpowiedniej kondycji i wyposażenia, zwłaszcza, gdy chodzi o wyprawy w górskie tereny. Na ten temat wszyscy zainteresowani otrzymują odpowiednie informacje. Odpowiedzialnym za Duszpasterstwo PTTK jest ks. Daniel Midura
Ostatnio zmieniany środa, 30 styczeń 2019 14:55

Kontakt

Parafia rzymsko – katolicka p.w. św. Stanisława w Jaśle

ul. Krasińskiego 4
38 – 200 Jasło

Konto Parafii

BS. Biecz O/Jasło
67 8627 1011 2001 0000 3580 0001

Kancelaria Parafialna

Czynna od wtorku do piątku

w godz. 16.00 – 17.00

Facebook