Featured

Powitanie nowego Proboszcza ks. Dariusza Weryńskiego

powitanie nowego proboszczaDSC 0348W niedzielę 6 sierpnia br. odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza naszej parafii - ks. Dariusza Weryńskiego. Przewodniczył on sumie o godz. 12.00 sprawowanej w intencji parafian oraz wygłosił homilię. W koncelebrze uczestniczyli: ks. prałat Tadeusz Paszek, oraz ks. dziekan dekanatu Jasło - Wschód, który odczytał dekret Biskupa Diecezji Rzeszowskiej Jana Wątroby powołujący ks. Dariusza Weryńskiego na urząd proboszcza - administratora parafii św. Stanisława BM w Jaśle. Z upoważnienia bpa ordynariusza ks. dziekan odebrał od nowego pasterza jasielskiej parafii wyznanie wiary i przyrzeczenie wierności Kościołowi.

Nowy ks. proboszcz wspominał, jak kilkanaście lat temu posługiwał w naszym kościółku najpierw jako diakon a poźniej jako wikariusz. Wyraził także uznanie dla parafian, którzy pod przewodnictwem ks. prałata Tadeusza Paszka włożyli wiele trudu w odnowienie świątyni. Podziękował także za życzliwe, ciepłe przyjęcie oraz prosił o modlitwę i pomoc w budowaniu wspólnoty parafialnej w wymiarze duchowym i materialnym. Słowa powitania skierowali do nowego ks. proboszcza przedstawiciele parafii:

"Czcigodny Księże Proboszczu! W imieniu całej wspólnoty parafialnej, serdecznie i z chrześcijańską miłością witamy Cię jako nowego pasterza parafii pw.św. Stanisława Biskupa i Meczennika w Jaśle. Chrystus postawił Cię na naszej drodze, byśmy pod Twoim przewodnictwem wzrastali w wierze, dążąc do zbawienia, dlatego z ufnością powierzamy Ci kształtowanie naszych serc i sumień. Pragniemy, abyś od dziś czuł się naszym rodakiem i członkiem parafialnej rodziny. Zapewniamy, że będziemy Cię wspierać modlitwą, pomocą i pracą w Twej duszpasterskiej posłudze. Życzymy Ci wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów, życzliwości ludzkich serc oraz wszelkiego dobra na lata pracy w naszej parafii. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny będzie dla Ciebie siłą. Maryja – Matka Kapłanów niech otacza Cię płaszczem swojej matczynej opieki, a nasz patron Św. Stanisław oraz św. Juda Tadeusz, których czcimy wypraszają potrzebne łaski. Księże Proboszczu, witaj w domu! Szczęść Boże na każdy dzień"!

 powitanie nowego proboszczaDSC 0323

powitanie nowego proboszczaDSC 0324

powitanie nowego proboszczaDSC 0329

powitanie nowego proboszczaDSC 0325

powitanie nowego proboszczaDSC 0330

powitanie nowego proboszczaDSC 0331

powitanie nowego proboszczaDSC 0333

powitanie nowego proboszczaDSC 0335

powitanie nowego proboszczaDSC 0336

powitanie nowego proboszczaDSC 0337

powitanie nowego proboszczaDSC 0338

powitanie nowego proboszczaDSC 0342

powitanie nowego proboszczaDSC 0343

powitanie nowego proboszczaDSC 0347

powitanie nowego proboszczaDSC 0348powitanie nowego proboszczaDSC 0352

powitanie nowego proboszczaDSC 0354

powitanie nowego proboszczaDSC 0356

 

 

Kontakt

Parafia rzymsko – katolicka p.w. św. Stanisława w Jaśle

ul. Krasińskiego 4
38 – 200 Jasło

Konto Parafii

BS. Biecz O/Jasło
67 8627 1011 2001 0000 3580 0001

Kancelaria Parafialna

Czynna od wtorku do piątku

w godz. 16.00 – 17.00

Facebook