Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ksm 3Nasza gromadka to kilkanaście osób w przeróżnym wieku od juniora do seniora i pomimo różnicy wieku potrafimy tworzyć wspólnotę. W każdy piątek o godz. 18 można nas spotkać w kościele na Eucharystii.

Następnie udajemy się do salki parafialnej na spotkanie formacyjne. Gromadzimy się, aby kształtować nasze życie w oparciu o ideały ewangeliczne, poznając Chrystusa obecnego w Kościele.
Staramy się, by nasze spotkania były różnorodne i ciekawe. Razem dyskutujemy na interesujące nas tematy, ucząc się przy okazji wyrażania swojego zdania, a tym samym słuchania innych i uszanowania ich opinii.
Z racji tego, że chrześcijanin to człowiek radosny urządzamy sobie od czasu do czasu potańcówki w rytmie disco. W soboty po południu dla cierpiących na nudę organizujemy seanse filmowe. Nie obce jest nam również hasło ,, w zdrowym ciele zdrowe…. ciele” dlatego też w sezonie wiosenno- letnim nie zapominamy o różnych formach aktywności ruchowej i w związku z tym dbając o naszą kondycję fizyczną udajemy się na wycieczki rowerowe oraz rajdy górskie, itp. Gdy temperatura na zewnątrz znacznie spada przesiadamy się z roweru na narty oraz łyżwy.
ksm 2

Działamy także charytatywnie, co objawia się przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy, kiedy to organizujemy zbiórkę żywności dla najuboższych i chorych z parafii. KSM działa nie tylko w roku szkolnym, ale także na wakacjach. Wyjeżdżamy na turnusy wakacyjne, spływy kajakowe, gdzie poznajemy naszych rówieśników z różnych stron diecezji, a nawet Polski.
Każde dzieło potrzebuje do swojego istnienia również środków materialnych. Dla ich pozyskiwania utworzyliśmy własne konto. Uzyskane środki służą nam jako dofinansowanie do formacji w ciągu roku. Do wszystkich, którzy chcieliby nas wspomóc finansowo podajemy numer konta: Bank Spółdzielczy/oddział Jasło nr konta 32 8627 1011 2001 0026 4095 0001. Za wszelkie datki obiecujemy modlitwę oraz pomoc parafianom.

To tak w skrócie o nas. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej czekamy na Ciebie w każdy piątek.

Z KSM- owskim pozdrowieniem GOTÓW

Kierownictwo oddziału wraz z Ks. Asystenetm Danielem Midurą.

Kontakt

Parafia rzymsko – katolicka p.w. św. Stanisława w Jaśle

ul. Krasińskiego 4
38 – 200 Jasło

Konto Parafii

BS. Biecz O/Jasło
67 8627 1011 2001 0000 3580 0001

Kancelaria Parafialna

Czynna od wtorku do piątku

w godz. 16.00 – 17.00

Facebook