Ogłoszenia parafialne

XXV  Niedziela zwykła -  20   IX    2020 r .    

 1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remont w kościółku a ofiary zbierane do puszek, przeznaczone będą na Diecezjalne Radio VIA. Rozpoczęliśmy prace przy wymianie okien. Rozpoczęliśmy pracę przy wymianie okien. Już zostały wymienione okna od parku a w przyszłym tygodniu zostaną wymienione okna z frontu kościoła i zainstalowane witraże. Pozostałe okna poczekają do drugiego roku. W tym tygodniu powinniśmy zakończyć te prace i zajmiemy się renowacją drzwi. 
2.  Dzisiaj  będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "Stop LGBT", którego celem jest zakazanie tzw. "parad równości". Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcje dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozpostrzenianiu się tej ideologii w Polsce. Złóżmy swój podpis pod tym projektem. Potrzebny będzie pesel i adres zamieszkania.
3. W tym tygodniu będą jeszcze trwały zapisy uczniów klas VIII na katechezy przygotowawcze do sakramentu Bierzmowania. W przyszłą niedzielę podamy terminy spotkań.
4. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która tydzień temu przyjeła sakrament Bierzmowania, na wspólne dziękczynienie za ten sakrament. Po Mszy św. będzie rozdanie indeksów. 
5. W przyszłą niedzielę ukaże sie nowy numer czasopisma parafialnego "kościółek".
 
                                          Prasa katolicka        
        NIEDZIELA
      – Świat nienawidzi chrześcijan
      – Wywiad z kucharzem rzymskich biedaków
       
        GOŚĆ NIEDZIELNY  
       – Powróćmy do Eucharystii - liturgia w czasie pandemii   
       –  Co rosjanie myślą o agresji na Polskę
      – Groźne skutki zdrowotne Covid - 19.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 wrzesień 2020 21:00