Ogłoszenia parafialne

 
XXXII Niedziela zwykła - 10. XI. 2019 r.   
 1. Dzisiejsza niedziela, która jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie Południowym, modlimy się w intencji tamtejszych chrześcijan. Składka do puszek przeznaczona jest na wsparcie naszych braci w wierze.
2. Jutro przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości – święto narodowe. Módlmy się o pomyślność i zgodę narodową w naszej Ojczyźnie. Msze św. w naszym kościele jak w dni powszednie.
3. Zapraszamy Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na uroczyste poświęcenie i wręczenie modlitewników dojrzałego chrześcijanina w czwartek 14 listopada na Mszę św. o godz. 18.00.
4. W piątek zapraszamy na Mszę św o godz. 16.00 górników – naftowców – emerytów i pracowników byłego PGNiG obecnie Exalo Drilling. Będziemy modlić się za pracowników tych firm i o wieczne zbawienie dla tych co odeszli już do Pana.
5. W piątek 15 listopada będziemy przeżywać w naszej parafii ,,Most modlitewny ‘’ między naszą parafią a naszym Seminarium Duchownym.
• Godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
• Godz. 18.00 Msza św.
Będziemy modlić się w tym dniu o powołania kapłańskie i zakonne oraz za przygotowujących się do kapłaństwa a także będziemy polecać kapłanów i siostry zakonne pochodzące z naszej parafii. Zapraszamy do modlitwy wszystkich parafian szczególnie rodziców kapłanów i sióstr zakonnych, siostry i braci Żywego Różańca, młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza i Grup Duszpasterskich. O duchową łączność prosimy także chorych i cierpiących.
6. W sobotę 16 listopada Siostry Wizytki zapraszają na Uroczystość Odpustową ku czci MB Ostrobramskiej. Suma odpustowa o godz. 11.00.
7. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
8. W dniach od 15 -18 listopada w kinie Syrena będzie wyświetlany głośny film ,,NIEPLANOWANE” . Seanse o godz. 17.00. Ceny biletów 15 i 13 zł.
9. W tym tygodniu P. Organista rozpocznie kolędę opłatkową i odwiedzi parafian następujących ulic:
WTOREK 12.11.2019 r. Kazimierza Wielkiego, Żeromskiego, Rynek,
Kościuszki, Sokoła, PCK, Nowa blok i domy prywatne, Krótka
ŚRODA 13.11.2019 r. i CZWARTEK 14.11.2019 r.
Krakowska, Wierzbowa, 17 Stycznia
Wizyta rozpoczyna się od 16.00
Opłatki będzie można również nabyć w zakrystii.
NIEDZIELA
–Oblicza patriotyzmu – rok 1919 – zniszczenia po Wielkiej Wojnie
–W mackach dżihadu – prześladowania chrześcijan w Afryce
GOŚĆ NIEDZIELNY
–Polak katolik – czy można tak mówić?
–Długi łańcuch pokoleń w drodze do niepodległości
–Współcześni męczennicy
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 listopad 2019 21:51