Ogłoszenia parafialne

 XVIII   Niedziela zwykła  - 02   VIII   2020 r. 

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. 

2. Miesiąc sierpień przeżywamy w naszej Ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości. Podejmijmy dobrowolny dar z abstynencji z motywów religijnych, wychowawczych, czy patriotycznych. 

3. Dzisiaj także, można uzyskać odpust tzw. Porcjunkuli. Trzeba przystąpić do Komunii Św., odmówić dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, a także wyzbyć się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

4. We wtorek (4.08.) br.  Eucharystią o godz. 6.30 w  rzeszowskiej Farze  rozpocznie się 43 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  W tym roku tylko duchowo ze względu na pandemię. Spotkanie  organizacyjne odbędzie się dzisiaj,  nie jak było zapowiadane w naszym „kościółku”,  ale  w Jasielskiej Farze o godz. 13.00.  Serdecznie  zapraszamy tych wszystkich, który chcieliby włączyć się  w duchowe pielgrzymowanie (są przygotowane  specjalne „karty duchowego Pielgrzyma”). Na spotkaniu także możliwość  zapisu na wyjazd autokarowy do Częstochowy, na 13 sierpnia czyli na dzień wejścia Rzeszowskiej pielgrzymki. Więcej informacji u przewodnika grupy św. Maksymiliana  - ks. Marka Jaworskiego.

5. W Czwartek święto Przemienienia Pańskiego, a także I czwartek miesiąca. 

6. W tym tygodniu wypada I-y piątek miesiąca. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i Komunii wynagradzającej NSPJ.

7. Ks. Gerard Stanula w poważnym  stanie nadal przebywa  szpitalu w Jaśle, powierzajmy go łaskawej opiece Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, prosząc dla niego o zdrowie. Pod Twoją Obronę….
 
                                          Prasa katolicka        
        NIEDZIELA
– W jakie anioły wierzymy?
- Polacy – naród pielgrzymów?
- Sierpniowy most modlitwy
        GOŚĆ NIEDZIELNY 
 – Nieważność a nierozerwalność małżeństwa
- Akcja społeczna „stop fake newsom”
- Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej
Ostatnio zmieniany sobota, 01 sierpień 2020 16:58