Ogłoszenia parafialne

 Niedziela VI Wielkanocna - 17  V   2020  r.

1. W ramach obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito - prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostanie zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Serdecznie zapraszamy do oglądania. 

2. Pomimo obowiązywania udzielonej dyspenzy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych, zachęcamy wiernych do powrotu do życia sakramentalnego, zwłaszcza że władze państwowe od dzisiaj łagodzą restrykcje i większa liczba osób będzie mogła brać udział w nabożeństwach. W naszym kościele może uczestniczyć 50 osób. Są także ławki na zewnątrz. Nie lękajmy się wirusa. Więcej jest go w sklepach niż w kościele. 

3. Od jutra I Program TVP o godz. 15.00 będzie transmitował codziennie Koronkę do Miłosierdzia Bożego z Łagiewnik. 

4. Na Rynku Jasielkim można oglądać wystawę "Bądźcie dla świata obliczem miłości" - poświęconą Janowi Pawłowi II, natomiast na Placu Inwalidów jest wystawa pt. "Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia". Zachęcamy do oglądania.
5. Caritas Diecezjalna ofiarowuje nam folder z Litanią do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach. Folder wyłożony jest na bocznych ołtarzach.
6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
Prasa katolicka:
NIEDZIELA
- Papież bliski ale czy znany ?
- O Janie Pawle II mówią wielcy ludzie 
GOŚĆ NIEDZIELNY:
- Jak dobrze, że urodziła to dziecko - 100 rocznica urodzin Jana Pawła II
- Kościół pod kluczem - Francja i Ukraina
- Tropy do zbadania - okoliczności śmierci Ks. F. Blachnickiego.
 
 
Ostatnio zmieniany wtorek, 19 maj 2020 22:48